Bronzlaşmak İçin Bitkisel Yağlar

Yazın hayalini kurduğumuz şeylerden biride içeceğimizi alıp deniz kenarında güneşlenmek. Özellikle açık tenlilerin yakındığı bir durumdur bronzlaşmak, çoğu açık tenli açık tenli insanlar ne kadar güneşlenirse güneşlensinler en fazla kızarırlar. İnsanlar kozmetik ürünlerine para verip sonuç alamayınca devayı doğal yollardan aradılar.  Hem bakım yaparak hem de bronzlaştırıcı etkisi olan doğal yağlar bu konuda yakınan herkes için kurtarıcı. Yanıkları önleyerek güzel bir bronz ten elde edebilirsiniz. Güneşin verdiği kuruluğu, tendeki kızarıkları yine bu yağlarla önlemiş olursunuz.

Yağlarla güneşlendiğiniz zaman yaptığı bakım yanında ayrıca bronzluğun yanında bu bronzluğu uzun süreler boyunca sağlar bu yağlar. Önemli olan sizin bilmeniz gereken şey sağlıklı bronzlaşmaktır. Hem bronzlaşmış hem de ışıl parlayan bir cilt kuşkusuz herkesin arzusudur.

Bazı insanlar bronzlaşmanın zararlı olması düşüncesiyle güneşten uzak durmayı tercih ederler. Küçük detaylar ile kendinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir, Güneşin bizim için gerekli olan D vitaminden faydalanabilir hatta hem bronz hem de sağlıkla parlayan nemli bir cilde kavuşabilirsiniz. Şapka takarak, güneş gözlüğü kullanarak serin yerlerde durarak çoğu zararlı şeylerin önüne geçebilirsiniz. Bronzlaşmak istiyor ve güzel bir tene sahip olmak istiyorsanız öncelikle çok dikkat etmeli zamanınızı bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Bütün bunlar sayesinde sağlıklı bir şekilde kalıcı bronz teninize kavuşabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı özellikteki besleyici yağlar;

Susam yağı; Susam yağı karıştırarak kullanabileceğiniz yağlarda mutlaka bulunması gereken bir yağdır. İçeriğindeki spf içerdiği için Güneş ışınlarından koruma özelliğine sahiptir.

Kakao yağı; Kakao yağı bronzlaşmak için kullanılan yağlarda ilk akla gelen isimdir. Cilde renk verme özelliğinde olduğu için çok fazla kullanılır. Doğal bir renk verme özelliktir bu ayrıca cildi besler ve hoş bir koku bırakır.

Ceviz yağı; Ceviz yağının da en güzel özelliği cilde doğal renk verme özelliğidir. Ayrıca cildi besler ve cildin dirençli olmasını sağlar.

Zeytinyağı; Zeytinyağı bronzlaşmada yine en etkili yağlardan biridir ve hızlı sonuç verir. Karartma özelliğine sahiptir. Karartma derken vücudunuza doğal bir bronzluk verecektir. Zeytinyağının birçok faydası vardır cildiniz için ise, besler ve güzel bir şekilde nemlendirir. Cilt kızarıklarından korur. Işıl bir ten elde edilir.

Havuç yağı; Havuç yağı yine renk verme özelliğine sahiptir kendiside turuncu tonda olduğu için cilde çok doğal bir bronzluk renk verir. Ayrıca cildinizi çok güzel besler.

Yağlar ile doğal bronzlaştırıcı kürler

Yağları karıştırarak kendinize güneşlenmeden önce sürebileceğiniz bir doğal kür yapabilirsiniz. Bir boş temiz şişe bulabilir bunun içine yağlarınızı koyabilirsiniz.

Kakao yağı ve Havuç yağı

Bir arada en çok kullanılan bronzlaştırıcı bakım yağlarıdır. İkisinin de renk verme özellikleri ve hoş kokuları sizin için güzel bir kür olabilir. Miktarları eşit olacak şekilde temiz bir şişenin içine bu iki yağı döküp karıştırabilirsiniz. Örneğin 10 gr kakao yağı koyduysanız 10 gr havuç yağı koymalısınız. Verdiği bronzluk etkisini hemen fark edecek yaptığı bakım sayesinde mutlu olacaksınız.

Susam yağı, Ceviz yağı ve Zeytinyağı

Yaraları iyileştirme özelliği olan, yanıklara, kızarıklıklara iyi gelen. Cildi besleyip cilt dokularını yenileyen, Güneşin zararlı ışınları yüzünden kuruya dönen cilde nem depolayan ve doğal uzun zamanlı bronzlaştıran işte bu muhteşem üçlüdür. Hepsinin ayrı çok güzel faydaları var fakat üçü bir araya gelince sizin için harika bir bronzlaştırıcı kür oluyor. 

Bronzlaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Güneşe çıkmadan önce plaj çantanızı hazırlayın, güneş kreminizi, güneş yağınızı, gözlüğünüzü, plaj havlusunu, yedek kıyafeti ve suyunuzu unutmayınız.
  2. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce Güneş kreminizi güneşlenmeye başlarken de bronzlaştırıcı yağınızı sürmelisiniz, böylelikle sağlıklı bronzlaşabilirsiniz.
  3. Güneş tam tepedeyken yani öğle vakti asla güneşlenmemelidir, ciddi yanıklıklara, baş dönmeye, kusmaya hatta daha ciddi şeyler doğurabilir o yüzden her zaman önlem şart.
  4. Başınızı devamlı ıslatmalısınız, böylece bunalım geçirmekten kurtulursunuz.
  5. Bol sıvı tüketmelisiniz
  6. Açık ve ince kıyafetleri tercih etmelisiniz, böylece Güneş ışınlarını yansıtır ve daha az ısınırsınız.
  7. Bronzlaştırıcı yağlar ile çok fazla güneşlenmemeliniz. Her zaman saatinizi bilmelisiniz.
  8. Ellerinize ve yüzünüze bronzlaştırıcı yağlar kullanmamalı, yüksek faktör olan bir güneş kremi kullanmalısınız. Güneş lekelerin oluştuğu yer yüz ve eller olduğu için Güneş ışınları sonucunda kalıcı lekeler oluşabilir mutlaka güneş koruyucu sürmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*