Çiller ve Lekeler İçin Maske

Çillerinizden veya hamilelik sonrası lekelerinizden kurtulmak için doğal bir çözüm arıyorsanız evde kolayca uygulayabileceğiniz bu karışım ile etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Özellikle hamilelik sonrası elmacık kemiklerinde oluşan kahverengi lekelerin beyazlatarak yok olmasını sağlıyor. Kolay ekonomik ve etkili bir maske yapıp denediğinizde lekelerde açılmayı ciltteki beyazlamayı gözle görülür bir şekilde görebilirsiniz.

Etkili bir sonuç için haftada 2 yada 3 kez bu maskeyi uygulamanız gerekli ve bu maskeyi yapmak çok kolay iki tane malzeme kullanılıyor.

1 kahve fincanı soğuk süt
Yarım salatalık

Salatalık kabuğu ile birlikte rendelenir. Üzerine 1 kahve fincanı süt eklenir. Sütle birlikte karıştırılır. Cildiniz yağlı ise yağsız süt cildiniz kuru ise pul pul dökülüyorsa cildinizde bir gerginlik varsa yağlı süt tercih edin.

Temiz cilde bolca sürün göz altına da sürebilirsiniz. Bu maske düzenli kullanılıp 15 dakika bekletilmeli ve ılık su ile yıkanmalıdır. Daha sonrasında gül suyu ile tonik şeklinde kullanıp yüzünüzü silebilirsiniz.

Salatalık cildin tazelenmesinde, yenilenmesinde ve canlanmasında faydalı bir sebzedir. Bu maske çilleri, koyu lekeleri, yaşlılık lekeleri, hamilelik lekeleri özellikle hamilelik maskesi denile elmacık kemiklerde oluşan o lekeler, çiller için ellerin üzerinde, dekoltede, yüzde kullanabilirsiniz.

Bu maskeyi Ebru Şallı denediğini ve güzel sonuç aldığını söylemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*