Havuç yağı sağlıklı bir cilt için yararlı bir üründür. Havuç yağını evde yapabilirsiniz. Havuç yağı yapımı için bir cam kavanoz, rendelenmiş havuç ve ayçiçek yağı kullanıyoruz.

Havuç yağının kendiniz hazırlayın. Matlaşan cildinizin sağlığı için havuç yağı kullanabilirsiniz. Güneş yağı karışımlarında kullanabilirsiniz.

Havuç yağı nasıl yapılır?

500 gr lık kavanozun içine sirkeli suda bekletilmiş havucun dışını kazıdıktan sonra havucu rendeleyin. Kavanozu ağzını kadar doldurun. Üzerine ağzına kadar ayçiçek yağı doldurun. Benmari usulü kısık ateşte yavaş yavaş kavanozun kapağı açık olarak 2 saat ısıtın. Yakut renginde bir yağ olacak iyice bunu süzecek vücut güzelliği için, gözeneklerin sıklığı için, cilt lekeleri için herkesin kullanabileceği bir üründür.

Havuç Yağının Faydaları

Havuç yağının faydaları

Havuç A vitamini deposudur. A vitamini cildi onarır.
Havuç yağı ciltteki ölü hücrelerin atılmasında yardımcıdır. Yıpranmış mat hale gelmiş cilt için havuç yağı iyi gelir.
Havuç yağının faydaları arasında Beta Karaten içerdiği için cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı korumada faydalı olduğu bilinir. 4-5 faktör kadar güneşten koruyuculuğu bulunur.

Cildinize yağ bakımı yaptıktan sonra yüzünüzde kalan fazla yağı peçete yardımı ile almanız yağ bezelerinin oluşmasını engelleyecektir.

Posted by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir