Sivilce İzleri İçin Pembe Maske Tarifi

Sivilce genellikle ergenlik ve genç erişkinlik döneminde kırmızı görünümleri, siyah noktacıkları ile yağlı bir cilt oluşturmaktadır. Sonrasında ise sivilce izleri de ayrı bir problem oluşturmaktadır. Bunun için öncelikle sivilceler çıktığında tedavi olmakta fayda var. Sivilceler ile oynamamak sıkmamak buda çok önemlidir. Eğer sivilce tedavisi yapılırsa o sivilcenin büyümesi ve tekrar etmesi engelleneceği için o bölgede doku tahribatı olmayacağından böylece iz kalma olasılığı düşük olacaktır. Sivilce izi neden kalır?

Sivilce izlerinin giderilmesi ve cildi canlandırmak için uygulanan maskeler içinde pembe maske en çok bilinendir. Bu maskenin nasıl hazırlandığını merak edenler için Kozmetolog ve Biyolog Pervin Bulgak tarifini verdi.

Malzemeler:

3 yemek kaşığı gül suyu
1 yemek kaşığı gül yağı
1 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı kayısı yağı
2-3 yemek kaşığı beyaz kil
1 şişe maden suyu

1 paket gazlı bez

Hazırlanışı:

Verilen malzemeler bir kabın içinde yumuşak ve hafif sulu bir kıvam halini alacak şekilde karıştırılır. Göz çevresi hariç tüm yüze uygulanır. Sonra gazlı bezin göz bölgesi kesilerek maskenin üzeri kapatılır. 20 dakika bekletildikten sonra yüzden çıkarılır. En son maskenin kalan artıkları maden suyu ile temizlenir. 

pembe maske tarifi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*